1. Nazwa zamówienia:
Przedmiotem zamówienia pn.: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice” jest usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości w Gminie Czechowice- Dziedzice, na których zamieszkują mieszkańcy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ, tj.:
- specyfikacja usługi – załącznik nr 10 do SWZ;
- projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 11 do SWZ
które stanowią integralną część specyfikacji warunków zamówienia.
2. Wymagania w zakresie elektromobilności:
Wyłoniony Wykonawca zobowiązany jest realizować przedmiot zamówienia zgodnie z
poniższymi wymaganiami w zakresie elektromobilności:
1) zgodnie z art. 68a ust. 1 pkt 2 ustawy dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (t.j. Dz.U. 2024 r. poz.1289) zamawiający wymaga, aby udział pojazdów kategorii N2 i N3, o których mowa w art. 4 ust. 1 lit. b rozporządzenia 2018/858, napędzanych paliwami alternatywnymi w całkowitej liczbie pojazdów tych kategorii objętych zamówieniami, o których mowa w art. 68b, wynosił co najmniej:
a) 7% - do dnia 31 grudnia 2025 r.,
Oznacza to, że wskaźnik 7% należy odnosić wyłącznie do kategorii pojazdów N2 i N3.
2) przy obliczaniu procentowego limitu pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym, o których mowa w pkt 1) należy uwzględnić zaokrąglenie do pełnych jednostek (sztuk) zgodnie z zasadami określonymi w art. 36a ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Zgodnie z tym przepisem wskaźnik poniżej 0,5 zaokrągla się w dół, a wskaźnik 0,5 i powyżej w górę.
Przykład: W przypadku wykonawcy, który do realizacji przedmiotowego zamówienia będzie użytkował 10 pojazdów, to 7% z tej floty wyniesie 0,7 pojazdu (10 x 7%). Wskaźnik 0,7 po zaokrągleniu w górę daje nam jeden (1 pojazd). W takim przypadku zaktualizuje się obowiązek
określony w art. 68a ust. 1 pkt 2 ustawy dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
3) przez pojazdy elektryczne, o których mowa w pkt 1) rozumie się pojazdy samochodowe w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tj. pojazdy silnikowe, których konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h z wyłączeniem ciągników rolniczych), wykorzystujące do napędu wyłącznie energię elektryczną akumulowaną przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania;
4) przez pojazdy napędzane gazem ziemnym, o których mowa w pkt 1) rozumie się pojazdy
samochodowe w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu
drogowym (tj. pojazdy silnikowe, których konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością
przekraczającą 25 km/h z wyłączeniem ciągników rolniczych), wykorzystujące do napędu
sprężony gaz ziemny (CNG) lub skroplony gaz ziemny (LNG), w tym pochodzący z biometanu
oraz posiadający:
a) silnik jednopaliwowy albo
b) silnik dwupaliwowy typu 1A, który pracuje w części gorącej cyklu testu dynamicznego ze
średnim wskaźnikiem zużycia gazu nie niższym niż 90% oraz który na biegu jałowym nie
zużywa wyłącznie oleju napędowego i nie posiada trybu pracy silnika zasilanego wyłącznie
olejem napędowym w innym trybie pracy pojazdu niż serwisowy lub awaryjny występującym
w fabrycznej instalacji gazowej, z którą homologowany jest pojazd albo, w przypadku silnika o
zapłonie iskrowym, który posiada awaryjny zbiornik benzyny silnikowej o pojemności nie
większej niż 15 litrów.
3. Nazwa i kod Wspólnego Słownika Zamówień: (CPV):
Główny przedmiot: 90000000 – 7 – Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
Dodatkowy przedmiot:
90511000 – 2 – Usługi wywozu odpadów
90513100 – 7 – Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90512000 – 9 – Usługi transportu odpadów
90514000 – 3 – Usługi recyklingu odpadów
90533000 – 2 – Usługi gospodarki odpadami
34928480 – 6 – Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90511300 – 5 – Usługi zbierania śmieci
4. Przedmiotowe środki dowodowe:
Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych w przedmiotowym postępowaniu.
W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych równoważnych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia.
Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia). Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
5. Rozwiązania równoważne.
5.1. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, producenta, dostawcę, homologacje, oznaczenie norm, patenty lub pochodzenia materiałów, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
5.2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
5.3. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 Ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
6. Wymagania w zakresie zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy art. 95 Ustawy Pzp.
6.1. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jednolity: Dz.U. z 2023 r., poz. 1465) obejmują następujące rodzaje czynności:
- obsługa specjalistycznych pojazdów przeznaczonych do odbioru odpadów,
- obsługa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych.
6.2. Sposób weryfikacji zatrudnienia osób, o których mowa w Rozdziale II, ust. 5, pkt 5.1.SWZ oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem osób, o których mowa w pkt 5.1.powyżej oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały opisane w projektowanych postanowieniach umownych stanowiącym załącznik do SWZ.
5.3. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Ustawy Pzp.
7. Aspekt ekologiczny.
Zamawiający przewidział ekologiczny charakter zamówienia w kryteriach oceny ofert. Kryterium pn. „Aspekt środowiskowy” będzie rozpatrywane na podstawie liczby pojazdów spełniających normę emisji spalin „Euro V” lub wyższą, podanej przez Wykonawcę w formularzu ofertowym. Kryterium pn. „Edukacja ekologiczna” – ocenie będzie podlegać przyjęcie przez Wykonawcę zobowiązania do realizacji rozszerzonej edukacji ekologicznej w zakresie organizacji pikniku ekologicznego dla mieszkańców na wydarzeniu pn. „Dni Czechowic-Dziedzic” organizowanym w Gminie Czechowice-Dziedzice oraz na zapewnieniu odbioru odpadów pochodzących z akcji sprzątania Gminy Czechowice-Dziedzice przez mieszkańców.
8. Prawo opcji.
1. W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje zastosowanie opcji, o której mowa w art. 441 ustawy Pzp.
2. Zakres opcji obejmuje 30% maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy o którym mowa w ust. 4.
3. Warunki skorzystania z prawa opcji:
a) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego.
b) termin, w ciągu którego Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji - w czasie trwania umowy.
c) o zamiarze skorzystania z prawa opcji, w określonym zakresie, Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym oświadczeniem - zamówieniem. Brak stosownego zamówienia świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego w całości lub w części (jeżeli Zamawiający skorzystał częściowo z zamówień opcjonalnych).
d) Zamawiający może skorzystać z zamówienia opcjonalnego w całości lub w części oraz jest uprawniony do zamawiania kilku usług w ramach zamówień opcjonalnych, których wielkość będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego.
e) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i postanowieniach umowy
4. Zamówienia realizowane w ramach opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówień objętych opcją nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Czas na składanie ofert upłynął...