Przedmiot zamówienia pod nazwą: „Zielona i niebieska infrastruktura w Gminie Czechowice-Dziedzice – zagospodarowanie terenu przy ul. Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach (dz. nr 3788/777; 3788/779; 5077)”– projekt obejmuje opracowanie pełnozakresowej i pełnobranżowej (wielobranżowej) dokumentacji projektowo – kosztorysowej zagospodarowania terenu przy ul. Niepodległości
w Czechowicach-Dziedzicach (dz. nr 3788/777; 3788/779; 5077) na podstawie opracowanego przez Zamawiającego Programu Funkcjonalno-Użytkowego, która będzie służyła do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.
UWAGA!
Program Funkcjonalno-Użytkowy wskazuje założenia funkcjonalne, użytkowe i przestrzenne dla projektowanego terenu. Nie zwalnia to jednak Wykonawcy z obowiązku analizy terenu i uzgodnienia projektowanych rozwiązań, w tym koncepcji zaakceptowanej przez Zamawiającego przed rozpoczęciem opracowania właściwej dokumentacji projektowej. W ramach umowy Wykonawca opracuje na podstawie założeń zawartych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym oraz wskazań Zamawiającego nową koncepcję w formie graficznej i opisowej. Koncepcja ta powinna obejmować wizualizacje, rozwiązania projektowe, powierzchniowe i materiałowe oraz wstępne szacowanie kosztów dla całego zamierzenia.
Zakres przedmiotu umowy obejmuje między innymi:
Sporządzenie pełnozakresowej i pełnobranżowej (wielobranżowej) dokumentacji projektowej w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę lub/i potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę – (Uwaga! kwalifikacji dokonuje Wykonawca), obejmującej w szczególności między innymi opracowania:
1) mapę do celów projektowych, sporządzoną zgodnie z obowiązującymi przepisami,
2) inwentaryzację przyrodniczą,
3) pełnobranżowy (wielobranżowy) projekt budowlany (projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny w tym między innymi: projekt rozbiórki, projekt zieleni, projekt drogowy, projekty instalacyjne w zakresie sieci, przyłączy i instalacji obejmujące zakresy instalacji: elektrycznej (w tym oświetlenie terenu), wodno-kanalizacyjnej i deszczowej, projekt przebudowy uzbrojenia w sytuacji wystąpienia kolizji z przedmiotową inwestycją lub w oparciu o pozyskane warunki techniczne,
4) pełnobranżowy (wielobranżowy) projekt wykonawczy
5) sporządzonych kosztorysów inwestorskich wraz ze zbiorczym zestawieniem kosztów zadania oraz przedmiarów robót dla wszystkich branż opracowanych na podstawie rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określania metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym – powinny m.in. zawierać założenia wyjściowe do kosztorysowania, kalkulacje szczegółowe cen jednostkowych, analizy indywidualne nakładów rzeczowych itp. (zgodnie z § 7 Rozporządzenia). Przedmiar robót powinien zawierać opis robót budowlanych w kolejności technologicznej ich wykonywania, z wyliczeniem ilości jednostek przedmiarowych robót wynikających z dokumentacji projektowej oraz podstawy do ustalenia cen jednostkowych robót lub nakładów rzeczowych. Kosztorysy i przedmiary powinny dokładnie i precyzyjnie wskazywać swoim opisem i wyliczeniem robót na lokalizację tych prac,
6) szczegółowych Specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót dla wszystkich branż objętych zakresem dokumentacji zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego,
7) inne opracowania, niewymienione powyżej, a niezbędne do uzyskania w imieniu i na rzecz Zamawiającego pozwolenia na budowę lub w razie konieczności potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę do zrealizowania zamierzenia.
8) opracowana dokumentacja projektowa winna być zgodna między innymi z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. oraz Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, będzie służyła do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych.
Inne zobowiązania Wykonawcy:
• Zorganizowanie i przeprowadzenie konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy, czynne uczestniczenie w procedurze przygotowania konsultacji, sporządzenie protokołu oraz po dokonaniu analizy uwzględnienie zapisów protokołu z konsultacji w dalszych pracach projektowych.
• Udzielenie odpowiedzi na pytania wykonawców w trakcie postępowania przetargowego na wybór wykonawcy robót objętych dokumentacja projektową.
• W przypadku wskazania drzew i krzewów do wycinki sporządzenie szacunku masy drewna drzew stojących z podziałem na sortymenty i wyceną wartości drewna. Wykonawca przygotuje wniosek do Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej o pozwolenie na wycięcie drzew i/lub krzewów wraz
z niezbędnymi załącznikami (m.in. projektem nasadzeń zastępczych) i będzie uczestniczył
w procedurze uzyskania decyzji zezwalającej na usuniecie drzew i/lub krzewów.
• Opracowanie dokumentu opisującego kryteria do oceny równoważności dla zastosowanych technologii robót oraz materiałów, urządzeń i innych wyrobów i/lub tabele równoważności (jeżeli będzie konieczna).
• Dokumentacja projektowa winna być opracowana zgodnie z przepisami i normami obowiązującymi na dzień dokonania odbioru dokumentacji, zasadami współczesnej wiedzy technicznej oraz wymogami Zamawiającego.
• Dokumentacja projektowa przedłożona przez Wykonawcę musi być kompletna z punktu widzenia celu, któremu ma służyć (tj. w szczególności przeprowadzenia przetargu na wybór wykonawcy robót i dostaw, zrealizowania robót i uzyskania pozwolenia na użytkowanie), bez konieczności wykonywania dodatkowych opracowań.
• W przypadku, gdy z uzyskanych opinii i uzgodnień będzie wynikała konieczność dokonania zmian w dokumentacji, Wykonawca zobowiązany jest do dokonania tych zmian przed przekazaniem dokumentacji Zamawiającemu.
• Zastosowane w dokumentacji projektowej materiały i urządzenia winny odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (w rozumieniu art.10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz ustawy o wyrobach budowlanych – t.j. Dz.U. z 2024 r.,poz.725 ze zm.).
• Dokumentacja będzie służyć jako opis przedmiotu zamówienia w przetargu na roboty budowlane w oparciu o ustawę Prawo zamówień publicznych. Dokumentacja w swojej treści nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję. Wykonawca zobowiązuje się do opisywania zaproponowanych materiałów i urządzeń za pomocą cech technicznych i jakościowych, a jeżeli nie jest to możliwe ze względu na ich specyfikę, nie ma możliwości opisania za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i Wykonawca podaje znak towarowy lub nazwę producenta bądź nazwę wyrobu, to wskazaniom takim winny towarzyszyć wyrazy „lub równoważny” wraz z informacją, co należy rozumieć pod określeniem równoważności lub w formie tabeli parametrów równoważnych.
• Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wynikłe z niewłaściwego wykonania niniejszej umowy, a w szczególności z niewłaściwie wykonanego przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego oraz opis technologii robót oraz materiałów i urządzenia w sposób naruszający zasadę uczciwej konkurencji.
• Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia Zamawiającemu jednolitego tekstu przedmiarów robót oraz kosztorysów inwestorskich – w przypadku konieczności wprowadzenia zmian
w przedmiarze robót wynikających z udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców biorących udział w postepowaniu przetargowym na wykonawstwo robót na podstawie sporządzonej przez niego dokumentacji projektowo – kosztorysowej.
• Wykonanie w okresie gwarancji na wniosek Zamawiającego aktualizacji wartości robót określonych w kosztorysie inwestorskim.
• Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania ewentualnych podwykonawców jak za własne.
• W terminie do 7 dni od daty zawarcia umowy Wykonawca przedłoży Zamawiającemu proponowany przez siebie harmonogram realizacji prac projektowych objętych umową oraz innych czynności koniecznych do należytego opracowania dokumentacji.
• Wykonawca będzie informował Zamawiającego o postępie prac. Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania w formie elektronicznej (e-mail) nie rzadziej niż raz na 30 dni raportu z postępu wykonanych prac projektowych oraz prowadzonych spraw związanych z opracowaniem dokumentacji. Raport powinien zawierać opis wykonanych czynności , uzgodnień, a jeśli zachodzi konieczność aktualizację harmonogramu. Raport winien określać zakres i stopień zaawansowania na dzień przekazania raportu.
• Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót w zakresie wszystkich branż objętych dokumentacją (przyjmuje się 5 wizyt na budowie).
Szczegółowe regulacje dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy (PPU) – załącznik nr 11 do SWZ
Dokumentacja projektowa zostanie dostarczona w 3 egzemplarzach + wersja na nośniku elektronicznym (płyta CD) w następujących formatach: opisy techniczne .pdf oraz.doc, pozostała część .jpg lub .pdf oraz
w formacie .dwg.
Kosztorys inwestorski oraz przedmiar robót także w wersji edytowalnej w formacie *xlsx i *ath.
Wersja elektroniczna dokumentacji winna być identyczna z wersją papierową dostarczoną Zamawiającemu oraz umożliwiać odczyt plików i ich edycję (kolejność plików powinna być zgodna z kolejnością dokumentacji papierowej).
Szczegółowy zakres usługi zawiera:
− załącznik nr 10 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU)
− załącznik nr 11 do SWZ – projektowane postanowienia umowy, które stanowią integralną część specyfikacji warunków zamówienia.
1.2. Warunki dotyczące rękojmi i gwarancji jakości za wady
Zamawiający wymaga udzielenia min. 36 miesięcznej rękojmi za wady oraz gwarancji jakości na wykonany przedmiot umowy, licząc od daty dokonania przez Strony protokolarnego odbioru końcowego przedmiotu umowy.
2. Nazwa i kod Wspólnego Słownika Zamówień: (CPV):
Główny przedmiot:
71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego
Dodatkowe przedmioty:
71242000-6 Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71248000-8 Nadzór nad projektem i dokumentacją
3. Przedmiotowe środki dowodowe:
Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych w przedmiotowym postępowaniu.
W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych równoważnych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia.
Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia), Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
4. Rozwiązania równoważne.
4.1. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, producenta, dostawcę, homologacje, oznaczenie norm, patenty lub pochodzenia materiałów, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
4.2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
4.3. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
5. Wymagania w zakresie zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy art. 95 ustawy Pzp.
5.1. Zgodnie z art. 95 ust.1 Ustawy Pzp Zamawiający informuje, że w zakresie realizacji zamówienia nie występują czynności, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jednolity: Dz.U. z 2023 r., poz. 1465 ze zm.).
1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Czas na składanie ofert upłynął...