1. Nazwa zamówienia:
Przedmiotem zamówienia pn.: „Utworzenie zielonej przestrzeni w parku rekreacyjnym przy ul. Baczyńskiego w Czechowicach-Dziedzicach” jest utworzenie zielonej przestrzeni w parku rekreacyjnym przy ul. Baczyńskiego w Czechowicach-Dziedzicach poprzez wykonanie nasadzeń uzupełniających, uzupełnienie małej architektury (ławki, kosze na śmieci) oraz wykonanie altany parkowej.
Zakres prac obejmuje m.in.:
1. Roboty ziemne,
2. Wykonanie altany drewnianej,
3. Zakup i montaż elementów małej architektury (ławki, kosze),
4. Rozścielenie włókniny,
5. Zakup i nasada roślin (drzewa, krzewy, byliny, pnącza),
6. Wykonanie łąki kwietnej,
7. Wykonanie trawnika,
8. Rozścielenie ozdobnego materiału kamiennego,
9. Utrzymanie rabat roślinnych w okresie: 2 lat od dnia protokolarnego odbioru końcowego przedmiotu umowy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
- Dokumentacja projektowa – załącznik nr 10 do SWZ,
- Zgłoszenie budowy altany parkowej oraz uzupełnienie małej architektury – załącznik nr 11 do SWZ,
- Projekt wykonawczy budowy altany – załącznik nr 12 do SWZ,
- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót – załącznik nr 13 do SWZ,
- Przedmiar robót – załącznik nr 14 do SWZ,
- Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 15 do SWZ;
które stanowią integralną część specyfikacji warunków zamówienia.
Uwaga: Przedmiar robót stanowi materiał pomocniczy, z którego Wykonawca może skorzystać kalkulując cenę.
Przedmiot zamówienia objęty jest dofinansowaniem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach programu Utworzenie w przestrzeni publicznej terenów zieleni pn. „Zielona przestrzeń”.
Uwarunkowania:
1. Wszystkie wymiary i powierzchnie należy sprawdzić przed zamówieniem materiałów.
2. Przed wysadzeniem materiału roślinnego na rabaty Wykonawcę obowiązuje akceptacja jakości materiału przez przedstawiciela Zamawiającego.
3. Wykonawca winien wydzielić i zabezpieczyć teren prowadzonych prac.
4. Wykonywanie robót, odbiory częściowe oraz organizację (m.in. bhp, ppoż. oznakowania tymczasowej organizacji ruchu oraz koordynacja w zakresie bhp) na terenie prowadzonych prac należy prowadzić w oparciu o aktualne normy i przepisy.
INNE UWARUNKOWANIA:
1. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności podczas wykonywania robót, odpowiedniego wydzielenia, zabezpieczenia i oznakowania terenu prowadzonych robót oraz odpowiedniego zabezpieczenia narzędzi i urządzeń mogących stwarzać zagrożenie dla osób trzecich w przypadku ich dostępności.
2. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania czystości terenu robót oraz ciągów komunikacyjnych w obrębie prowadzonych robót przez cały okres realizacji przedmiotu umowy. Prace porządkowe Wykonawca będzie wykonywał na bieżąco.
3. W przypadku wszelkich awarii i szkód powstałych na terenie prowadzonych robót, Wykonawca zobowiązany jest w sposób docelowy i skuteczny do natychmiastowego ich usunięcia. Wykonawca zobowiązany jest do naprawy wszelkich szkód, za które odpowiadają solidarnie Wykonawca i podmioty działające w jego imieniu (Podwykonawcy). Koszty napraw wszelkich uszkodzeń obciążają Wykonawcę.
4. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za naruszenie przepisów dotyczących ochrony środowiska na terenie prowadzonych robót, za zanieczyszczenie powietrza, wody i gruntu, za ochronę ptaków, drzew i krzewów oraz emisję hałasu w stopniu całkowicie zwalniającym od odpowiedzialności Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest do wywiezienia na legalne składowisko odpadów materiałów z placu budowy.
5. Wykonawca zobowiązany jest do zaplanowania i przeprowadzenia prac w sposób gwarantujący zminimalizowanie ograniczeń i uciążliwości związanych z wykonywanymi pracami.
6. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z wytycznymi w zakresie Programu WFOŚiGW w Katowicach Utworzenie w przestrzeni publicznej terenów zieleni pn. „Zielona przestrzeń” w tym między innymi zaangażowanie społeczności lokalnej w realizację zadania.
2. Nazwa i kod Wspólnego Słownika Zamówień: (CPV):
Główny przedmiot:
45000000–7 Roboty budowlane
Dodatkowy przedmiot:
45111291–4 Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112710–5 Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
77310000–6 Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
3. Przedmiotowe środki dowodowe:
Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych w przedmiotowym postępowaniu.
W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych równoważnych dokumentów potwierdzających, że oferowana oferta/rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia.
Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia), Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
4. Rozwiązania równoważne.
4.1. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, producenta, dostawcę, homologacje, oznaczenie norm, patenty lub pochodzenia materiałów, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
4.2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
4.3. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
5. Wymagania w zakresie zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy art. 95 ustawy Pzp.
5.1. Zamawiający wymaga, zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t. j. Dz.U. 2023, poz. 1465) w ramach realizacji umowy czynności bezpośrednio związane z przedmiotem umowy były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę niezależnie od tego, czy prace te będzie wykonywał Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca (tzw. pracownicy fizyczni). Zamawiający wymaga, aby w szczególności niżej wymienione czynności w ramach realizacji niniejszej umowy były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę:
- roboty ogólnobudowlane,
- roboty dotyczące nasadzeń.
Wymóg ten nie dotyczy osób kierujących budową/robotami, dostawców materiałów budowlanych.
5.2. Sposób weryfikacji zatrudnienia osób, oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem osób, o których mowa w pkt 5.1. powyżej oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały opisane w projektowanych postanowieniach umownych stanowiącym załącznik do SWZ.
5.3. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
6. Warunki dotyczące gwarancji jakości i rękojmi za wady
Zamawiający wymaga udzielenia min. 36 miesięcznej* gwarancji jakości oraz rękojmi za wady na wykonany przedmiot umowy, w tym użyte materiały i zamontowane elementy małej architektury, licząc od daty dokonania przez Strony protokolarnego odbioru końcowego przedmiotu umowy.
Powyższa gwarancja nie dotyczy wykonanych nasadzeń.
*UWAGA:
W związku z zastosowaniem kryterium oceny ofert – okres gwarancji, Zamawiający wymaga określenia okresu gwarancji zgodnie z pkt 2 Rozdziału XXVII SWZ - Opis kryteriów oceny ofert, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Zamawiający wymaga również udzielenia min. 24 miesięcznej gwarancji jakości oraz rękojmi za wady na wykonane nasadzenia wraz z pielęgnacją (utrzymanie zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumentacji projektowej), licząc od daty dokonania przez Strony protokolarnego odbioru końcowego przedmiotu umowy.
W ramach udzielonej gwarancji, Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania nieodpłatnych przeglądów gwarancyjnych w terminach ustalonych z Zamawiającym, zapewnienia bezpłatnego serwisu elementów małej architektury w okresie trwania gwarancji obejmującego w szczególności: bieżącą konserwację, przeglądy przewidziane przez producentów, sprawdzenia okresowe (Wykonawca przedłoży Zamawiającemu raport z dokonanych sprawozdań min. jeden (1) raz w roku), utrzymanie w pełnej sprawności technicznej w zakresie niezbędnym do zachowania gwarancji i rękojmi udzielonej przez producenta tych elementów.
Zamawiający ponadto wymaga od Wykonawcy w ramach świadczenia nieodpłatnego serwisu gwarancyjnego:
- usunięcia wad architektury w tym m. in. altany, w ciągu 7 dni roboczych od chwili zawiadomienia o wadach (czas usunięcia wad, rozumie się jako czas od chwili zgłoszenia do chwili naprawy na miejscu).